DARY BOGACTWA - PRZEDSPRZEDAŻ!!!

44,00 zł
Brutto

Trzymasz w ręku niezwykłą książkę będącą traktatem o bogactwie. Autorami tej publikacji jest dwójka niezwykłych osób:

R. Nestor Kalwarski, oraz Joanna K. Płaczek którzy w ciekawy, jednocześnie prosty sposób dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem na temat który nie koniecznie jest taki prosty, oczywisty i wielu z nas raczej go unika jakby to było tabu. To wysokiej klasy specjaliści, trenerzy, których szczerze Ci polecam.

Zanim zagłębimy się w treść książki p.t. "Dary Bogactwa" warto odpowiedzieć sobie na trzy pytania:

1. Czym dla mnie jest bogactwo?

2. Czy czuję się bogaty, a może biedny?

3. Czy to co uznaję za bogactwo daje mi szczęście?

Kupujący w przedsprzedaży otrzymają możliwość spędzenia z autorami jednego dnia i indywidualną konsultację.

Ilość

SPIS TREŚCI:

1. STRUMIEŃ RZECZYWISTOŚCI

2. SAMOTNI I SAMODZIELNI

3. CZAS UTRACONY

4. KIM BYŁ JEZUS CHRYSTUS???

5. ŹRÓDŁO MILIARDÓW CZY MILIARDY ŹRÓDEŁ?

6. ROZWIJASZ SIĘ W NIEWYGODZIE I WYSIŁKU

7. JAK PODNIEŚĆ SWOJĄ WIBRACJĘ?

8. NUMEROLOGIA A DAR ŻYCIA - DARY BOGACTWA

Bogactwo to temat wielowymiarowy, niejednolity i zmienny jak...miłość. Pojęcie bogactwa jest indywidualną koncepcją dla każdego i zmienia się wraz z rozwojem świadomości. Pierwszym poziomem bogactwa to dobra materialne: Dom, samochód, jacht. Ten poziom to podstawowy ego - to co mam wyróżnia od tych co nie mają - daje to poczucie władzy, bezpieczeństwa, luksusu i często o ile ego nie jest poskromione "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Kolejnym etapem są dobra nie tylko materialne, ale dające nie tylko poczucie przynależności, akceptacji jako opozycji do stanu wykluczenia. Takim bogactwem jest wykształcenie, nawet to podstawowe. Dane Unesco z 2015 roku wskazują, że na ziemi może być ok. 758-781 milionów ludzi będących analfabetami. Brak umiejętności czytania, pisania i wykonywania czterech podstawowych obliczeń matematycznych (kryterium analfabetyzmu) utrudnia funkcjonowanie, natomiast te umiejętności dają dostęp do wszelkiej wiedzy, spisanego dorobku ludzkości, a to niewątpliwie jest bogactwem.

Inną sferą bogactwa są zasoby nieograniczone. W makroekonomii do nich zalicza się słońce, powietrze, czy kiedyś woda (niestety jest to już zasób ograniczony). Według danych UNICEF-u z 2017 roku aż dwa miliardy ludzi nie ma dostępu do wody pitnej, a ponad dwa razy więcej nie ma dostępu do podstawowych rozwiązań sanitarnych. Narasta także problem zatrucia ziemi i powietrza. Są to podstawowe potrzeby ludzkie, a ich brak na pewno nie wpływa na poczucie bogactwa u tych ludzi.

Ostanią sferą są dobra duchowe. Należą do nich między innymi dobra kulturowe, a także rodzina, przyjaciele, możliwość samorozwoju, poczucie wartości, szczęścia, miłość, wolność (od chorób, długów, lęku, nałogów...) i inne tym podobne. To bogactwo, które nie ma swojej ceny, a stanowi istotny, szczególny filar  egzystencji każdego z nas.

Bogactwo w religiach jest zdeterminowane łaską Bogów / Boga. Dawane jest po to by się nim dzielić. Oto kilka zdań o stosunku największych religii do bogactwa:

Hinduizm: podział ludzi w zależności od bogactwa i wykonywanej pracy zdobył nawet większe oparcie w hinduizmie: według hinduskiego mitu, bóg Purusza składał się z czterech kast, z braminami jako głową i śudrami służącymi za stopy. Wierzono, że śudrowie urodzili się w najniższej kaście, ponieważ popełnili złe uczynki w poprzednim życiu (inkarnacja).

Sikhizm: W sikhizmie ludzie są równi. Sikhizm od samego początku był i jest jedynym indyjskim systemem społeczno-religijnym, który przejmuje się statusem kobiet. Sikhizm zawsze krytykował podziały kastowe w Indiach i potępiał "niższość" kobiet w hinduizmie.

Buddyzm: Prawdziwe bogactwo leży w nauczaniu ludzi szacunku dla Buddy. Buddyjska koncepcja życia jest oparta na analizie procesów energetycznych. Pieniądze i materialne bogactwo jest tu tylko jednym z elementów totalnego bogactwa istoty ludzkiej.

Islam:  W języku arabskim pierwsze zdanie brzmi: „La ilaha illa Allach” - nie ma bóstwa prócz Boga; słowo ilah (bóstwo) może odnosić się do wszystkiego, co może być czczone zamiast Boga - bogactwa, władza, namiętności, itp.

Tak się złożyło, że żyjemy w kulturze judeo-chrześcijańskiej, więc dwie religie które wytworzyły bliski nam światopogląd pozostawiłem na koniec.

Judaizm: Według Tory (pięcioksiąg biblijny), bogactwo jest środkiem służenia Bogu. W jednym z tekstów czytamy: "Będziesz miłował Boga ze wszystkich swoich sił". Komentarz precyzuje: "Będziesz miłował Go z całym swoim bogactwem", czyli: im będziesz bogatszy, tym więcej będziesz miał środków, by służyć Bogu. Bogactwo jest środkiem, a nie celem.

Chrześcijaństwo: Biblia mówi: „Pamiętaj, że to Pan, Bóg twój, daje ci siłę do zdobywania bogactwa…” 5 Moj 8,18 (BW).  W Biblii jest sporo tekstów dotyczących bogactwa.Niewątpliwie oddanie sfery finansowej, bogactwa łasce Boga może być hamujące ponieważ wytwarza niebezpieczne przekonania na ten temat, ale znów:

 DAR BOGA ctwa... osoba bogata ma świadomość bycia w Bogu (lub bycia Nim).

Okazuje się, że nie trzeba mieć wielkiego majątku by być bogatym - doświadczać darów bogactwa. Książka, ta jest dostępna dla Ciebie, Drogi Czytelniku jest również takim darem i pozwala spojrzeć na temat w sposób szeroki, być może taki w który nigdy do tej pory nie miałeś okazji. By doświadczać bogactwa powinniśmy skupiać się na wdzięczności za to co mamy i niekoniecznie dążyć cały czas do posiadania więcej i więcej. Podejście do bogactwa to równowaga między dwiema szalami wagi: mieć bogactwo - jako posiadacz dóbr i być bogatym - jako świadomość bycia bogatym i bogactwem. Z bogactwem związane są negatywne przekonania, które zagnieździły się w zbiorowej świadomości społeczeństw, a co za tym idzie przeypuszczalnie Szanowny Czytelniku tkwią w Twojej podświadomości. Jako osoba pracująca nad przekonaniami i technikami zmiany negatywnych wzorców myślowych na pozytywne wyróżniam pięć podstawowych z wielu, które niwelują szansę na cieszenie się darami bogactwa!

Pięć destrukcyjnych przekonań na temat bogactwa i pieniędzy, poznasz w książce.

 Jeśli któreś z tych przekonań jest Twoje - zmień je natychmiast, lub przeczytaj książkę Remigiusza Nestora Kalwarskiego, oraz Joanny Katarzyny Płaczek do samego końca!

 Mam nadzieję, że będziesz czytać dalsze strony "Darów Bogactwa" z zapartym tchem, oraz że wiedza zdobyta dzięki lekturze zainspiruje Ciebie, Czytelniku do działania, poszukiwania, a przede wszystkim do zmiany jakości Twojego życia. Czego autorzy i ja z całego serca Ci życzymy.

 ~ Karol Wacław Jełowicki